Skip to main content

Sıkça Sorulan Sorular

Zaman Kazandıran çözümler sunuyoruz.

Kargomu teslim alma esnasında kontrol edebilir miyim?

Kargonuzu, kuryemizden imza karşılığı teslim aldıktan sonra açarak kontrol edebilirsiniz. Kargo ambalajında gözle görülür bir problem olmadığı sürece teslim alma işlemi yapılmadan kargolar açılamaz. Kargonuzu imza karşılığı teslim aldıktan sonra kuryemiz eşliğinde içeriğini kontrol edebilir, herhangi bir hasar durumunda “kargo durum tespit tutanağı” tutularak gerekli yasal işlemlerin başlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Yurt dışından gönderim veya teslimat hizmetiniz var mı?

Şu an için yurt dışı ve Kıbrıs hizmetimiz bulunmamaktadır.

Hangi saatler arasında hizmeti veriyorsunuz?

Haftaiçi normal çalışma günlerinde 09:00-18:00 Cumartesi günleri 09:00 – 14:00 saatleri arasında teslimat hizmeti vermekteyiz.

Dağıtım ekipleriniz hangi günler çalışıyorsunuz ve pazar günleri teslimat yapıyor musunuz ?

Hafta içi mesai saatleri içerisinde, cumartesi ise yarım gün dağıtım yapılmakta olup, pazar günü dağıtım hizmetimiz bulunmuyor.

Adresimden gönderi alımı yapıyor musunuz?

Şu anda yalnızca anlaşmalı olduğumuz kurumsal müşterilerimizin gönderilerini adresten alıyoruz. Yakında saha ekiplerimiz diğer firma ve kobilerden kargo alım hizmeti verebilecekler. Aynı zamanda bireysel gönderiler için de çok yakında hizmetinde olacağız.

Hangi illerde hizmeti vermektesiniz?

Her geçen gün büyüyen ekip ve operasyonumuzla kısa sürede 81 ilimizin tamamında hizmet vermeye başladık.

Kargomu Nasıl Fiyatlandırıyorsunuz ?

Kargonuzu ağırlık ya da desi ölçülerinden hangisi fazla ise, onu dikkate alarak fiyatlandırıyoruz.

Mesafe için taşıma fiyatını “Taşıma fiyat listesi”nden alıyoruz.
Eğer kargonuz özel şartlarda taşınacak kargo sınıfına girmiyorsa, ağırlık/desi aralığına göre ödenmesi gereken taşıma güvencesi ücretini, taşıma fiyatına ekliyoruz.
Yararlandığınız hizmete göre (adresten alım, adrese teslim gibi) hizmet bedelini de ekleyerek gönderinizin ücretini belirliyoruz.

Kargo gönderirken ve teslim alırken kimlik göstermeli miyim?

Kimlik ibrazı yasal bir zorunluluk olduğu için tüm kargo şirketlerinin bu yasaya uygun olarak hareket etmesi gerekmektedir.

Bu nedenle 11.10.2006 tarih ve 5549 sayılı kanun ve Suç gelirlerinin aklanmasının ve terörün finansmanının önlenmesine dair tedbirler hakkında yönetmelik gereği, kargo gönderimi yapan Türk Vatandaşları için T.C. kimlik numarası, kimlik belgesinin türü ve numarası, adresi ve imza örneği varsa telefon numarası ve elektronik posta adresi ile mesleğine ilişkin iş bilgileri alınmaktadır.

Ayrıca 11.06.2009 tarih ve 27255 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin 45. Maddesinin 2. Bendine göre göndericinin adres ve kimlik bilgilerini tam ve doğru olarak kargo şirketine bildirme zorunluluğu bulunmaktadır. Aksi takdirde kargo şirketinin taşımayı yapmayacağı bildirilmiştir.

Kargomun alıcısını adresinde bulamadığınız durumlarda ne yapıyorsunuz?

Alıcınızı adreste bulamazsak, kendisine gelen kargoya ait bilgilerin yer aldığı ve kargosunu 3 gün içinde şubeden alabileceğini belirten “Adresten Teslim İhbar Notu’nu” bırakıyoruz.

Arzu ederseniz gönderinizi teslim edilmesini istediğiniz başka bir kişiye de teslim edebiliriz. Bu kişinin kimlik bilgileri kontrol edildikten sonra imza karşılığında kargo teslim edilir. 3 gün içinde alıcı ya da alıcının teslim edilmesini istediği yetkili kişi tarafından teslim alınmayan kargolar size geri iade edilmektedir.

Kargomu nasıl paketlemeliyim?

Göndereceğiniz kargonun ambalajını, taşımaya elverişli ve güvenli bir biçimde hazırlamanız gerekmektedir. Şube görevlimiz ya da kuryemiz kargonuzu kabul standartlarına göre değerlendirerek, teslim alacaktır. Ambalaj ihtiyacınız için Paketleme çözümlerimiz ile farklı ebat ve amaçlarla size sunduğumuz ambalaj alternatiflerimizden de faydalanabilirsiniz. Nanobox, Minibox, Midibox, Maxibox, Megabox olmak üzere sizler için beş farklı ebatta hazırladığımız kutu ve kolilerimizle pratik çözümler sunuyoruz. Gönderinizin kırılıp ezilmesini önlemek için hava kabarcıklı zarflarımızı kullanabilir, kırışıp buruşmadan göndermek istediğiniz basılı malzeme ve dokumalarınız için iki ebatta sunduğumuz Mini ve Maxi Rulo’larımızdan faydalanabilirsiniz. Kırılmasından ya da hasar görmesinden endişe ettiğiniz hassas gönderileriniz için de koli içerisinde göndereceğiniz ürünün şeklini alarak, etrafını tamamen dolduran ve sabitleyen, hasar görme ihtimalini sıfıra indiren, Saran Paket ürünümüzü tercih edebilirsiniz.